Gimnazjaliści i tajniki archeologii.


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

18 czerwca gimnazjaliści odwiedzili Raciąż i Białe Błota. Na półwyspie jeziora Śpierewnik podziwiali częściową rekonstrukcję grodu.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Ponad 700 lat temu było to centrum administracyjne tej części Pomorza. Pani Krystyna Trzcińska ze Stacji Archeologicznej UŁ w Białych Błotach opowiedziała o historii tego miejsca i pracach archeologicznych, dzięki którym wiemy tak wiele. Archeolodzy znaleźli nawet błystki na ryby sprzed wieków. W Domu Kultury w Raciążu zwiedziliśmy wystawę, na której eksponowane są zabytki z grodziska. W bazie w Białych Błotach uczniowie zapoznali się z rekonstruowaniem ceramiki i zabytkami z wykopalisk z Chojnic, Ostrowitego i Raciąża. Na koniec posililiśmy się kiełbaskami z ogniska.