Ortograficzne potyczki gimnazjalistów…


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 34 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 63 in /home/adremch/domains/zsschojnice.pl/public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_tagcloud/package.module.nextgen_basic_tagcloud.php on line 183

Co roku, w maju, nasi uczniowie biorą udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. W tym roku odbył sie on 11 maja. Uczestnikami jego byli zaś reprezentanci klas I – III gimnazjum.
Tegoroczny test, za który można było zdobyć 63 pkt, sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, rozumienie pojęć z różnych dziedzin życia oraz oczywiście znajomość reguł ortograficznych. Najwięcej kłopotów, jak sami uczniowie przyznali, sprawiło ….rozwiązanie krzyżówki z osiemnastoma hasłami.
Wszyscy uczestnicy pracowali w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania konkursowe.
Oto zwycięzcy ortograficznych zmagań:
I miejsce – Martyna Warsińska z kl. II G ( 57 pkt )
II miejsce – Julia Gierszewska z kl. I G (54 pkt )
III miejsce – Dominik Fröhlke z kl. I G (46 pkt ).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkości i brawa,a zwycięzcy i wyróżnieni również dyplomy i nagrody rzeczowe.
Kto za rok zostanie mistrzem ortografii? Zobaczymy…

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]