Andrzejki w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych

Wczoraj, tj. 28 listopada zespoły edukacyjno-terapeutyczne 2, 3, 4 ze szkoły podstawowej obchodziły tradycyjne Andrzejki.

Dzień wcześniej uczniowie udekorowali salę do zabawy, a w czwartek już od samego rana przygotowywali andrzejkowy poczęstunek. Sami ustawili stoły i krzesła, rozłożyli obrusy, a wtedy pięknie nakryli dla każdego uczestnika imprezy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Zabawę rozpoczęła pani R. Wegner, opowiadając dzieciom o zwyczajach andrzejkowych. Potem już tylko była wesoła zabawa taneczna, przeplatana wróżbami i słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wróżyli sobie, co spotka ich w najbliższej przyszłości, a także później w życiu, jakimi będą, gdy dorosną, co czeka ich w tym dorosłym życiu. Wielkie poruszenie było podczas wyboru imion dziewcząt i chłopców wypisanych na czerwonych sercach. Cieszyli się ci, na których czeka wielka przygoda, kariera, sława, prezenty i nagrody, byli dumni, jak dowiadywali się, że są wyjątkowi, lubiani i podziwiani, że dużo potrafią i umieją być radośni i szczęśliwi. Nie obyło się bez ustawiania butów w wyścigu o ożenek czy wyjście za mąż. Kultowe lanie wosku było okazją do snucia marzeń, tych, o których wszyscy wiedzą i tych najskrytszych. Radości, uśmiechu, zadowolenia było wiele, a wszystkie smakołyki podarowane przez Rodziców bardzo Dzieciom smakowały i świetniły zabawę. Wszyscy doszli do wniosku, że warto być wiernymi tradycjom i zwyczajom.
Imprezę przygotowały: p. R. Wegner, p. K. Gólska, p. L. Lonczak-Męcikalska i p. K. Żychlińska. Ochoczo do pomocy dołączyli: p. L. Krysiak i p. P. Rutkowski.