Archeologia w gipsie

Archeolodzy z Uniwersytetu Łódzkiego, Krystyna Trzcińska i Łukasz Trzciński, po raz kolejny gościli 15 kwietnia w naszej szkole.

Tym razem przygotowali dla młodzieży ciekawe zajęcia z wykorzystaniem gipsu. W warsztatach brało udział ok. 30 uczniów z kl. I gimnazjum, kilku zespołów edukacyjno-terapeutycznych i zespołów przysposabiających do pracy, którzy pracowali w trzech grupach. Mieli okazję samodzielnie sporządzić formy do gipsowych odlewów przywiezionego przez gości fragmentu zabytkowego kafla, a także same jego odlewy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Później każdy ozdabiał gotowy odlew farbami. Wszyscy chętni mogli wykonać również formy i odlewy własnego projektu. Te niecodzienne zajęcia sprawiły uczestnikom wiele przyjemności, tym bardziej, że każdy mógł zabrać swoje dzieło do domu. Podobały się też nauczycielom. Kolejne zajęcia – tym razem terenowe – zaplanowaliśmy w Białych Błotach na początku czerwca.