Archeologicznej przygody ciąg dalszy!

W sobotę 13 października klasa IG wybrała się z wizytą do zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Stacji Archeologicznej Uniwersytetu Łódzkiego w Białych Błotach.

 

Pani archeolog Krystyna Trzcińska pokazała nam zabytki, które udało się wykopać w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Uczniowie dokładnie obejrzeli makietę grodu w Raciążu, popielnice, naczynia, narzędzia, przedmioty codziennego użytku sprzed 2 tys. lat oraz ludzkie kości. Zobaczyli też oczyszczone już fragmenty ceramiki, które znaleźli we wrześniu na . Potem była przerwa na ognisko (rozpalone przez pana Macieja Trzcińskiego) z kiełbaskami. „Kuchni polowej” doglądały panie Beata Leszczyńska i Lucyna Mucha, a pyszną herbatkę serwowała wychowawczyni – Marzena Janikowska.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Ostatnią atrakcją była możliwość dokładnego obejrzenia pracowni, w której p. Krystyna rekonstruuje ceramikę. Każdy mógł wypróbować różne tajemnicze narzędzia i zabawić się w archeologa. Teraz z niecierpliwością czekamy na zajęcia z gipsowymi odlewami – kopiami zabytków. Są one planowane na zimę.