Bezpieczna droga do Szkoły

W ostatnim tygodniu października zakończyły się zmagania klas szkoły podstawowej
w konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”. Konkurs składał się z dwóch części: wiedzowej i plastycznej.10 października klasy brały udział w quizie.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Uczniowie rozpoznawali znaki drogowe dotyczące pieszych, prezentowali poprawne przejście przez jezdnię, wykazywali się wiedzą na temat zachowania na przystankach autobusowych i w autobusach, wskazywali niewłaściwe zachowania w drodze do szkoły… Drugą częścią konkursu dla każdej z klas, było wspólne wykonanie plakatu. Wszystkie klasy wykonały prace bardzo starannie i pomysłowo. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem najlepszego plakatu. Nie wyłoniono jednej zwycięskiej klasy. Wszyscy zostali uhonorowani słodkimi nagrodami. Organizatorzy są pewni, że wszyscy uczestnicy konkursu, wiedzą, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.