Prawybory uczą

Tuż przed wyborami parlamentarnymi w naszej szkole odbyły się tradycyjne prawybory. Uczniowie głosowali na pięć komitetów, które zarejestrowały się w całym kraju. W zabawie, która uczy, wzięło udział 59 dziewcząt i chłopców oraz nauczyciele. Tylko 5 głosów było nieważnych, ponieważ zaznaczono na kartach do głosowania więcej niż jednego kandydata. Tak jak w prawdziwych wyborach, wygrało u nas Prawo i Sprawiedliwość – 48,1%. Drugie miejsce zajęła Konfederacja Wolność i Niepodległość – 18,5%, a trzecie Polskie Stronnictwo Ludowe – 16,7 %. Czwarty był Sojusz Lewicy Demokratycznej –7,4%, a ostatnia Koalicja Obywatelska – 9,3%. Nasi uczniowie przewidzieli, że do Sejmu dostaną się politycy z wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Kolejne prawybory odbędą się w naszej szkole w maju lub czerwcu przyszłego roku. Tym razem wybierać będziemy prezydenta.