Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie uczczono uroczystą akademią, którą przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej. Udział w niej wzięli: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele oraz byli pracownicy szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi. Emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły – zostali obdarowani kwiatami oraz upominkami przygotowanymi przez uczniów PdP pod opieką Lucyny Muchy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Uroczystość składała się dwóch części. W pierwszej kółko teatralne pod opieką Iwony Kubiszewskiej i Agnieszki Czarnowskiej zaprezentowało przedstawienie pt.: ”Kopciuszek”. Ważną rolę w tym występie odegrał taniec i muzyka. Wszyscy młodzi aktorzy bardzo się podobali. Największe wrażenie zrobiła na oglądających kreacja aktorska Miłosza Kasprzaka, który odgrywał rolę dobosza.

Przedstawienie zakończył wspólny taniec weselny.

Druga część akademii to występy recytatorskie uczniów klas II-VI przeplatane nowymi wersjami znanych przebojów, ze słowami na temat życia w szkole, które przygotował szkolny zespół muzyczny „Urwis band” .

Były wiersze, życzenia i podziękowania. Nie zabrakło też kilku zwrotek przeprosin za figle i psoty. Uczniowie klas V i VI przedstawili przepis na ucznia. Na zakończenie zaprezentowano bardzo ciekawą galerię pokazującą, powtarzające się od pokoleń „powiedzonka nauczycieli”.

Uczniowie zostali przygotowani do akademii przez: Lidię Kożuch, Aleksandrę Czaplewską i Dorotę Kroplewską. Dekorację wykonała Lucyna Mucha a oprawę muzyczną Edyta Wąchała i Tomasz Klaman .