Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Także w naszej szkole Miś miał swoje święto. W środę w bibliotece szkolnej, klasy I-IV oraz zespoły edukacyjno-terapeutyczne szkoły podstawowej uczestniczyły w zajęciach plastycznych „Mój przyjaciel miś”. Każda klasa otrzymała arkusz papieru, na którym uczniowie mieli narysować swojego pluszowego przyjaciela. Technika pracy była dowolna. Efekty starań poszczególnych klas można podziwiać na żółtym holu.
Zwieńczeniem obchodów było zaproszenie pluszowych przyjaciół wraz z ich właścicielami na wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Radość ogromna, co widać na fotografiach. Tego dnia misie nie opuszczały troskliwych rąk swych właścicieli. Życzymy, aby ta przyjaźń trwała…….wiele, wiele lat.  

Mały czy duży, każdy z nas potrzebuje czasami, by się do kogoś przytulić <3