„Dzień Praw Zwierząt” w naszej szkole.

21 maja gościliśmy u nas opiekunów ze schroniska dla zwierząt „Przytulisko” w Chojnicach wraz z psem Ślepkiem. Poznaliśmy losy Ślepka, była okazja go nakarmić, pospacerować i pogłaskać. Piesek początkowo wydawał się zestresowany, za chwilę wyraźnie poczuł się bezpiecznie. Dzieci śmiało opowiadały o swoich pupilach. Wzbogaciły swoją wiedzę o opiece nad zwierzętami, Dowiedziały się, jak opiekować się i pomagać im, bo przecież zwierzęta nie powiedzą gdy je coś boli, gdy jest im źle, czy są głodne lub jest im zimno.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

W schronisku mają swój dom, są kochane i otoczone opieką. Smutny los porzuconych zwierząt wyczulił nas, że nie można być obojętnym na ich los. Padały pytania o adopcję, o potrzebie zgłaszania przypadków okrucieństwa
i zaniedbywania. Uczniowie chętnie pozowali do zdjęć z psem, przekazali rzeczy ze zbiórki SK LOP na potrzeby zwierząt.