Dzwi Otwarte

Dzień drzwi otwartych był okazją do poznania pracy i oferty szkoły – i to nie tylko poprzez zwykłe „zwiedzanie” całego nowoczesnego budynku, boiska, ogródka czy placu zabaw. Goście dokładnie obejrzeli prace naszych uczniów wykonane różnymi technikami. Były wśród nich prace plastyczne, techniczne – z papieru, drewna, tkanin i innych materiałów, prace tkane, szyte, wyszywane, drukowane… Niektórych (słodkich i słonych, zimnych i gorących) można było też popróbować.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Mali goście byli zachwyceni możliwością przebrania się za ulubioną bajkową postać. Nastrój zabawy udzielił się również rodzicom, którzy chętnie użyczali swych twarzy naszym artystkom z IIIG. Furorę zrobiły zajęcia ruchowe, zwłaszcza te na sali korekcyjnej, gdzie rozstawiono zjeżdżalnię i inne przyrządy, podwieszono też najprawdziwszy kajak, w którym choć na chwilę usiadła chyba większość z nas… Mali i duzi chłopcy mnóstwo czasu poświęcili na podziwianie drewnianych modeli samolotów, samochodów, czołgów i żaglowców. Odbywały się też zajęcia plastyczne, polisensoryczne – w magicznej sali doświadczania świata oraz muzyczno-ruchowe – przy energetycznych dźwiękach „Urwis Bandu” rodem z Dzikiego Zachodu.

Rodzice mieli dużo czasu, by porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, dopytać o wszystkie interesujące ich sprawy. Z uwagą oglądali też szkolne kroniki z ostatnich lat. Przez cały czas wyświetlana była dla nich prezentacja multimedialna nt. licznych zajęć pozalekcyjnych kształtujących kreatywność naszych uczniów i rozwijających ich umiejętności i zainteresowania.

Każdy, kto tylko chciał, mógł przyjść, zobaczyć, porozmawiać … Obecność naszych dzieciaków, które przecież nie potrafią niczego udawać oraz ich radość i spontaniczność mówiły wszystko o panującej u nas na co dzień atmosferze. ZSS to naprawdę przyjazna i atrakcyjna szkoła dla tych, którzy uczą się nieco wolniej i mają trochę inne potrzeby edukacyjne niż rówieśnicy. Słowo „specjalna” zostało odczarowane. Warto u nas się uczyć i rozwijać.