Gimnazjaliści w teatrze

 

11 grudnia uczniowie kl. I G wybrali się na wycieczkę do Torunia, by poczuć magię teatru i atmosferę zbliżających się świąt. Głównym celem wyprawy był Teatr „Baj Pomorski”, gdzie gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie „Opowieść wigilijna” na podstawie opowiadania Karola Dickensa. Wszyscy wyszli z teatru z wypiekami na twarzy, bo wrażeń podczas spektaklu było mnóstwo!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Pobyt w średniowiecznym mieście upłynął też na zwiedzaniu.

Na Starym Mieście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy fontannie flisaka i oczywiście pomniku Mikołaja Kopernika! Przeszliśmy się Piernikową Aleją Gwiazd i „poznaliśmy” małego pieska Filusia. Po ciepłej zupce w barze „Małgośka” odwiedziliśmy Dom Kopernika, w którym mieści się muzeum naszego wielkiego astronoma. Każdy z nas próbował stać na baczność pod Krzywą Wieżą. Niestety, nikomu się to nie udało!

Był też czas na zakup pamiątek oraz toruńskich pierników w Dworze Artusa.

Pobyt w Toruniu, a zwłaszcza w „Baju Pomorskim”, wszystkim bardzo się podobał. Dla wielu było to pierwsze, niezapomniane spotkanie z teatrem. Wszyscy pierwszoklasiści mają nadzieję, że jeszcze kiedyś tu powrócą!