Gimnazjaliści w teatrze

12 XII 12 r. gimnazjaliści wybrali się na wycieczkę do Torunia, by poczuć magię teatru i atmosferę zbliżających się świąt.

Głównym celem wyprawy był Teatr „Baj Pomorski”, gdzie uczniowie zobaczyli przedstawienie o tematyce świątecznej pt. „Opowieść wigilijna” na podstawie lektury K. Dickensa. Wszyscy wyszli z teatru z wypiekami na twarzy, bo wrażeń było mnóstwo!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Atrakcją dla młodzieży był też pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Podczas zajęć każdy, pod czujnym okiem mistrzów, zrobił własnoręcznie swój piernik, by móc go zabrać na pamiątkę do domu.

Pobyt w średniowiecznym mieście upłynął nam też na zwiedzaniu. Na Starym Mieście zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia przy fontannie skrzypka i oczywiście pomniku Mikołaja Kopernika! Odwiedziliśmy też muzeum naszego wielkiego astronoma – Dom Kopernika.

Po ciepłej zupce w barze „Małgośka” spacerowaliśmy wzdłuż Wisły i starych murów miejskich. Każdy z nas próbował stać na baczność pod Krzywą Wieżą. Był też czas na zakup toruńskich pierników i pamiątek.

Pobyt w Toruniu, a zwłaszcza w „Baju Pomorskim”, wszystkim bardzo się podobał. Dla wielu było to pierwsze, niezapomniane spotkanie z teatrem.