„Główka pracuje” – mamy Mistrzów!!!

W dniu 28.04.2016 r. w Starogardzie Gdańskim odbył się I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Główka pracuje”. Na konkurs zakwalifikowali się laureaci szkolnego konkursu matematycznego. Pojechali tam pod opieką p. Edyty Figury.
Jeszcze przed wysiłkiem umysłowym zostaliśmy poczęstowani smacznymi wypiekami uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gd.
Potyczki umysłowe odbywały się na auli w 17-stu grupach dwuosobowych. Zadań było piętnaście. Większość z nich oparta była na logicznym myśleniu, wiedzy matematycznej i dobrej współpracy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i w skupieniu rozwiązywali zawiłe łamigłówki.

W oczekiwaniu na wyniki mieliśmy możliwość zjedzenie dwudaniowego obiadu. Gdy zbliżał się czas ogłoszenia wyników, emocje uczniów rosły. Ogromna radość nastąpiła, gdy ogłoszono laureatów. Zostali nimi Martyna Grzelak i Kamil Wasilewski z klasy III Gimnazjum z Chojnic. Patryk Łyczywek i Damian Czarnowski z kl. II Gimnazjum otrzymali wyróżnienie.
Wszyscy uczestnicy zasłużyli na dyplomy i cenne nagrody rzeczowe. Na koniec zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, a następnie wróciliśmy busem do szkoły. Wszyscy wokół nam gratulowali i cieszyli się razem z nami.

 

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]