I Komunia Święta umiłowanych przez Boga i ludzi.

30 maja 2015 roku o godzinie 13.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski odbyła się uroczystość przyjęcia do Pierwszej Komunii Świętej 16 uczniów naszej szkoły.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Podniosła atmosfera tego wydarzenia była odczuwalna już przed kościołem. Przybywali tu rodzice i ich dzieci oraz liczni goście. Rozpromienieni rodzice ze swymi skupionymi dziećmi wchodzili do kościoła. Zajmowali miejsce pod chórem, gdzie oczekiwali na kapłana.
Oczy wszystkich wchodzących przyciągała piękna dekoracja ołtarza i prezbiterium, z którego lewej strony była dekoracja eucharystyczna w otoczeniu serc, na których widniały wypisane złotymi literami imiona Neokomunikantów.

Zachwyt zebranych przerwał dzwonek sygnaturki, który obwieścił wyjście kapłanów. Kapłani w osobach ks. proboszcza Adama Maruszewskiego – głównego celebransa i koncelebransów ks. proboszcza Mirosława Klawikowskiego z Brus i ks. proboszcza Janusza Pawlaka z Ostrowitego oraz asystującego ks. Roberta Ratkowskiego. Kapłani skierowali się do zebranych pod chórem dzieci. Po przywitaniu rodziców i dzieci ks. proboszcz Adam Matuszewski dokonał poświęcenia dewocjonaliów: medalików, różańców, książeczek i świec. Procesjonalnie wprowadzono dzieci i rodziców pod ołtarz, a następnie zajęli przygotowane miejsca.

Rozpoczęła się święta liturgia z zapaleniem świec, odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, czytaniami i homilią głównego celebransa. W kazaniu został ukazany przez kaznodzieję szczególny charakter Najświętszego Sakramentu, który za chwilę stanie się urzeczywistnieniem długiego i żmudnego procesu przygotowania dzieci do jego przyjęcia.

W procesie tym od momentu narodzin uczestniczą rodzice, a następnie ich pracę wspomagają katecheci.

W pracy nad formacją dzieci, która niekiedy jest bardzo trudnym zadaniem, szczególną rolę odegrały katechetki: s. Judyta Derduń i Dorota Narloch. Wspomagały ich w tym trudzie nauczycielki i dyrekcja szkoły.

Po liturgii słowa nastąpiło ofiarowanie darów. Dzieci w procesji przyniosły do ołtarza dary. Rozpoczęła się liturgia eucharystyczna. Sam Jezus zstąpił na ołtarz pod postaciami Chleba i Wina. W swej miłości do każdego człowieka daje się nieustannie spożywać jako pokarm na życie wieczne. Po chwili pokarm ten przyjęły do swoich serduszek dzieci Specjalnie umiłowane. Podchodząc do księdza proboszcza, otrzymały wraz ze swymi rodzicami żywego i prawdziwego Boga. Łzy wzruszenia napływały wielu osobom do oczu. Ta wielka chwila stała się urzeczywistnieniem dla tych, których Chrystus szczególnie umiłował.

Najświętsza Eucharystia dobiegła końca. Błogosławieństwo, podziękowania, na koniec rozdanie poświęconego chleba, pamiątek I Komunii św. i wspomnianych serduszek.