„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku…”

17 grudnia 2015r. odbyło się Spotkanie Opłatkowe w zespole edukacyjno-terapeutycznym 4. Uczniowie w przeddzień zadbali o świąteczny wystrój klasy, a Spotkanie rozpoczęli od przygotowania Wigilijnego Stołu. Był biały obrus, sianko, opłatki, dodatkowe puste miejsce, bo w ten dzień nikt nie może być sam, zielone gałązki igliwia, coś z tradycyjnych potraw…. Przy dźwiękach kolęd składaliśmy sobie życzenia, wybaczając wszystkie wzajemne przykrości na ten czas. Piliśmy gorący barszcz i jedliśmy smaczne paszteciki. Wszędzie roznosił się zapach pomarańczy, piernika i zapalonej świecy. Sami także śpiewaliśmy kolędy. Wykonaliśmy również ozdoby na choinkę z kolorowego papieru. Na zakończenie każdy otrzymał słodki upominek. Potem wszyscy razem, wesoło zrobiliśmy porządki, aby jutro klasa była gotowa do zajęć lekcyjnych.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni L. Lonczak-Męcikalska z pomocą Rodziców.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]