Kawałek Antarktyki w naszej szkole

W czwartek, 15 listopada do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość. Z dalekiej Łodzi przyjechał do nas p. dr Piotr Kittel, geograf i archeolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego.

Dzieci i młodzież miały okazję zapoznać się z materiałami, jakie p. doktor przywiózł z wyprawy na Antarktykę. Oglądaliśmy film, który powstał podczas wyprawy trwającej ponad rok. Można było się sporo dowiedzieć o życiu poszczególnych gatunków zwierząt występujących w tym trudnym i nieprzyjaznym środowisku. Niektórych z nich można było nawet dotknąć!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″]
[/mantra-column][/mantra-multi]

Pan Piotr najpierw opowiadał o swojej wyprawie, a potem cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Spotkanie było bardzo ciekawe – dla wielu z nas na pewno było jedyną w życiu okazją bezpośredniego kontaktu z  porostami, fiszbiną i kością wieloryba, dziobem pingwina czy krylem zachowanym w formalinie.
Spotkanie zorganizował SU Gimnazjum, a odpowiedzialną za nie była p. Marzena Janikowska.