Kolejne otrzęsiny już za nami!

Wtorek 29 października to pamiętna data dla uczniów I gimnazjum i ich wychowawczyni p. Beaty Leszczyńskiej – tego dnia zostali włączeni w poczet pełnoprawnych gimnazjalistów. Jak stary zwyczaj szkolny każe, ich o rok starsi koledzy pod czujnym okiem swej wychowawczyni, p. Marzeny Janikowskiej, przygotowali dla nich szereg prób i zadań do wykonania. Dla nich samych było to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, bowiem tegoroczne otrzęsiny przygotowali w ramach projektu edukacyjnego.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Były więc „testy” sprawnościowe i rozpoznawanie przedmiotów po dotyku. Pierwszaki musiały wykazać się też umiejętnością czytania mapy, układania zdań-przysłów z rozsypanki oraz wiedzą z kilku innych dziedzin, którą dokładnie sprawdzili ich koledzy. Wszyscy przeszli przez te próby pomyślnie. Kolejnym zadaniem było wspólne wykonanie portretu wychowawczyni. I wreszcie ostatnia próba: „losowanie smaków”; wzbudziło ono chyba największe emocje zarówno wśród pierwszoklasistów, jak i ich starszych kolegów. Potem już tylko tradycyjne pasowanie na gimnazjalistę, którego, zgodnie z tradycją, dokonała p. dyrektor Barbara Biesek. Wszyscy nowi gimnazjaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Po otrzęsinach, jak co roku, odbyła się dyskoteka zorganizowana przez p. Marzenę Janikowską i p. Edytę Figurę z SUG, na którą zaproszono wszystkich uczniów gimnazjum i klas przysposabiających do pracy.