Maluchy na tropie ptaków

21 maja klasa I, II i ZET 1C wybrały się na zajęcia do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach. Zajęcia dydaktyczne przeprowadziła w bardzo ciekawy sposób pani Grażyna Jaszewska wprowadzając nas w niezwykły świat ptaków wodnych zamieszkujących nasz Park Krajobrazowy. Poznaliśmy różne ptaki, naśladowaliśmy ich głos i udawaliśmy ich zachowanie. Ciekawe było doświadczenie z piórkiem i kroplami deszczu oraz zabawa w odszukiwanie ptaków na macie. Dzięki pani Grażynce byliśmy także prawdziwymi ornitologami i obserwowaliśmy ptaki przez lornetki z tarasu widokowego. Po zajęciach udaliśmy się na spacer brzegiem jeziora Charzykowskiego odwiedzając hangar naszej sekcji kajakowej „Szansa”. Niektórzy z nas zrobili pierwsze przymiarki do kajaka. Może to będą nasi przyszli kajakarze! Wycieczkę przygotowała p. M. Burczyk i p. K Matyja. Towarzyszyła nam również niezawodna p. Marta Sawicka. Było super!