Kółko teatralne na przeglądzie teatrów w Toruniu

16 października nasze kółko teatralne pod opieką pań Agnieszki Czarnowskiej, Beaty Leszczyńskiej i Anny Gawin uczestniczyło w XV Przeglądzie Teatrów Osób Niepełnosprawnych INNYM OKIEM zorganizowanym przez Teatr Baj Pomorski w Toruniu.
Zza prawdziwej kurtyny, na profesjonalnej teatralnej scenie zaprezentowaliśmy „Opowieść o dwunastu miesiącach”. Jedna z naszych aktorek tak opisuje to nowe i niecodzienne doświadczenie: „Podobało mi się, że była tam duża scena, (…) że będziemy w telewizji, bo robili z nami wywiad. Też to, że było dużo osób na widowni i to, że nam bili brawo”. Nasi uczniowie korzystali z garderoby aktorów i widzieli w niej elementy ich scenicznych strojów, m.in.: niebieskie i czerwone kalosze. Te same kalosze zobaczyli później na nogach aktorek podczas barwnego spektaklu pt.: „Literkowo”. Do teatru jechaliśmy z tremą, torbami strojów i rekwizytów…
Wracaliśmy zmęczeni, ale radośni i szczęśliwi!