Konkurs „Cztery pory roku”

Dnia 24 maja 2013 r. na żółtym holu spotkali się uczniowie wszystkich zespołów edukacyjno – terapeutycznych szkoły podstawowej, aby „zmierzyć się” w cyklicznym konkursie „Cztery pory roku”.

Wiosna w pełni, więc trzeba było sprawdzić swoją wiedzę właśnie o niej. Cztery grupy zawodników wybrały się na „poszukiwanie” ukrytych kopert na terenie całej szkoły. Każda grupa miała swój wiosenny znaczek. W kopertach znajdowały się „tajne” materiały do ułożenia hasła dzisiejszego spotkania.

 

Aby otrzymać kopertę, należało wykonać zadanie, które poleciła osoba w danym miejscu: sekretariat, świetlica, kuchnia, gabinet pani pedagog, gabinet pani pielęgniarki. Gdzie się udać, uczniowie mieli odczytać na wręczonych Im kartach. Po zdobyciu wszystkich kopert uczniowie wrócili na hol, otworzyli je i ułożyli hasło: WIOSNA. Tak zakończyła się pierwsza konkurencja! Potem rozwiązywano zagadki, każda grupa zawodników miała do zgadnięcia pięć i wszyscy sobie z tym poradzili. Najtrudniejsze hasła: kiełki i kaczeńce odgadnięto z podpowiedzią. Następne zadanie to układanie bociana z ęści, naklejanie na zielony brystol i układanie podpisu z przygotowanych liter.

Zadanie zakończyło się stuprocentowym sukcesem. Dla rozruszania się, po losowaniu kolorowych karteczek dzielących dzieci na zespoły, nastąpiło przeciąganie liny. Tu radości było co niemiara, nikt nie chciał być słabszy. Kolejne zadanie było smaczne. Najpierw dzieci losowały ukryte nowalijki, nazywały je, a na zakończenie konkurencji odbyła się degustacja. Wszystko zniknęło w mgnieniu oka z talerza, a najbardziej smakowała dzieciom rzodkiewka.

Ostatnią konkurencją było wykonanie łąki wiosennej z elementów do wycięcia, kolorowania i przyklejenia. Łąki okazały się naprawdę bardzo wiosenne. Za każde wykonane zadanie drużyna otrzymywała punkty w postaci uśmiechniętych buziek. Tablica z wynikami prezentowała się bardzo okazale. Nie było przegranych, bo każdy pracował na medal. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodką nagrodę. Teraz spotkamy się na zakończenie lata.

Konkurs przygotowały: L. Lonczak – Męcikalska, L. Krysiak, M. Knyba. Oprawę plastyczną wzmocniła B. Kiedrowska.