Konkurs o Unii Europejskiej

1 maja Polska świętowała 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Z tej okazji 12 maja 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez SU gimnazjum pod opieką p. Edyty Figury, p. Marzeny Janikowskiej i p. Beaty Leszczyńskiej. Wcześniej, przygotowując się do udziału w konkursie, uczniowie klas I-III G na zajęciach z wychowawcą poznawali cechy charakterystyczne państw UE.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Konkurs składał się z dziesięciu etapów. Zadania były bardzo różnorodne. Uczniowie rozpoznawali prezentowane na slajdach charakterystyczne budowle, krajobrazy, potrawy czy postacie kojarzącymi się z danym państwem członkowskim. Inne zadania sprawdzały znajomość flag i stolic poszczególnych państw. Były też konkurencje muzyczne – rozpoznawanie piosenek w różnych językach oraz – po wysłuchaniu – uzupełnianie luk w tekście hymnu UE. Pytania z wiedzy o struktury UE były zróżnicowane. Niektóre były banalnie proste (bo już utrwalone), inne okazały się dość trudne. Rozwiązywanie zadań konkursowych wzbudzał wiele emocji zarówno w drużynach jak i wśród kibiców. Ostatecznie zwyciężyła klasa II G, którą reprezentowali: Monika Sawicka i Tomasz Deptuła. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.