Konkurs „Przyroda wokół nas”

Dnia 13 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Tucholi odbył się po raz dziewiąty Konkurs „Przyroda wokół nas” – edycja dla Szkół Specjalnych.

 

Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Tuchola, Tucholski Park Krajobrazowy i Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Tucholi.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

„Dobra energia dla wszystkich” to tegoroczne hasło ogólnopolskie do ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowego Roku Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Do konkursu przystąpiło siedmioro uczestników z Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach, dziewięcioro z Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku i dziewięcioro ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Tucholi.

Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem konkursu każdy uczestnik rozwiązywał test i brał udział w różnych konkurencjach przyrodniczych. Dodatkowej ocenie podlegała praca plastyczna na temat „Dobra energia dla wszystkich”. Maksymalnie można było zdobyć 34 punkty. Nagrodą główną w każdej z kategorii był cyfrowy aparat fotograficzny z akcesoriami. Tak cenna nagroda główna dodatkowo mobilizowała do zmagań. Wszyscy uczestnicy otrzymali także upominki w ramach wyróżnienia za udział. Po zliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców. Laureatką w kategorii Gimnazjum została Andżelika Pilarska reprezentująca naszą szkołę.