Konkurs przyrodniczy „Przyroda wokół nas”

Dnia 19 listopada br. odbył się w Tucholi konkurs „Przyroda wokół nas”. Organizatorami konkursu byli: Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy. Naszą szkołę reprezentowali w zmaganiach konkursowych: Weronika i Andżelika z klasy V, Weronika (klasa VI) i Patryk (klasa IG). Rywalizowali z zawodnikami z Tucholi i Czerska, a tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło Zmieniaj nawyki – nie klimat.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Uczestnicy wykonali ulotki tematycznie związane z oszczędzaniem wody, energii, używaniem toreb biodegradowalnych wielokrotnego użytku. Indywidualnie rozwiązywano testy z wiedzy oraz konkurencje polegające na rozpoznawaniu grzybów, segregowaniu odpadów i nazywaniu sprzętu do obserwacji i pracy leśnika. Wszyscy zostali wyróżnieni i otrzymali wspaniałe nagrody. Poza konkursem dzieci odwiedziły siedzibę TPK, galerię Borów Tucholskich oraz ekspozycję muzealną z gatunkami przyrodniczymi występującymi w środowisku leśnym w naszym regionie .