Konkurs Recytatorski

Dnia 23 listopada 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy”. Konkurs był adresowany do uczniów szkoły podstawowej oraz do uczniów gimnazjalnych zespołów edukacyjno-terapeutycznych i zespołów PdP. Uczniowie zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. W każdej wyłoniono I, II i III miejsca.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Poezja Jana Brzechwy należy do ulubionej, zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Jest radosna, dowcipna i pięknie się rymuje, a przede wszystkim cały czas aktualna. Dlatego wszyscy recytatorzy wspaniale opanowali tekst i w odświętnych strojach, z rekwizytami aktorsko deklamowali wybrane przez siebie wiersze. Konkurs odbył się na żółtym holu, wśród pięknej, kolorowej scenografii. Uczestników oceniało poważne, trzyosobowe jury według sprecyzowanych kryteriów.

I kategoria wiekowa: I miejsce – Maksymilian Kortas, II miejsce – Nikola Albrecht i Kinga Drzazgowska, III miejsce – Jakub Belka i Marcin Nowak.

II kategoria wiekowa: I miejsce – Szymon Fierek i Oliwia Babut, II miejsce – Roksana Maliszewska, III miejsce – Piotr Chmielewski.

III kategoria wiekowa: I miejsce – Ilona Wantoch, II miejsce – Kacper Wirkus, III miejsce – Patrycja Kobierowska.

IV kategoria wiekowa: I miejsce – Julia Pałuczak i Katarzyna Grzeca, II miejsce – Anna Ostrowska i Radek Nicki, III miejsce – Katarzyna Dalecka, IV miejsce – Kinga Homa.

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody w postaci książek i dyplomów uznania. Gratulujemy!!!

Konkurs został zorganizowany przez samorząd uczniowski szkoły podstawowej pod przewodnictwem p. Doroty Kroplewskiej, we współpracy z p. Lucyną Muchą i p. Lidią Lonczak-Męcikalską.