Konkurs Recytatorski

Uczciliśmy Rok Juliana Tuwima!

VI Szkolny Konkurs Recytatorski, który odbył się w naszej szkole 22 listopada, poświęcony był postaci i twórczości wybitnego polskiego poety Juliana Tuwima. Prowadzące uroczystość: Andżelika i Kasia przedstawiły zebranym uczniom, nauczycielom i rodzicom ciekawostki z życia małego Julka i starszego już Juliana.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Na scenie zaprezentowało się dziewiętnastu recytatorów. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wierszy znanych wszystkim z dzieciństwa: „Bambo”, „Słoń Trąbalski” czy też „Okulary” oraz tych mniej znanych młodszej widowni: „Wspomnienie” czy „Ofiarując serce”. Wielu wykonawców przykuwało uwagę widzów nie tylko piękną recytacją wiersza, ale również ciekawym strojem i barwnym makijażem. Całości dopełniła interesująca dekoracja, przedstawiająca bohaterów z wybranych wierszy Tuwima.

W grupie młodszej zwyciężyli: Sandra Topka z kl. V oraz Miłosz Kasprzak z Zet 4. I miejsce, w grupie starszej, otrzymały dwie recytatorki: Martyna Grzelak z kl. I G oraz Ilona Wantoch Rekowska z Zet G „C”.

Po raz pierwszy widzowie przyznali NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI, którą otrzymała uczennica Ilona Wantoch Rekowska, na co dzień ucząca się w domu.

Wszyscy wykonawcy obdarzeni zostali książkami i pamiątkowymi dyplomami.

W czasie obrad jury szkolny teatr zaprezentował żywiołowe przedstawienie pt. „Jesień na wybiegu”.

Konkurs przygotowany został przez Dorotę Kroplewską i Beatę Leszczyńską z Samorządu Uczniowskiego SP i G.