Konkurs w Tucholi

6 listopada już po raz dziesiąty odbył się w Tucholi konkurs „Przyroda wokół nas”, którego głównymi organizatorami byli Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołów edukacyjno –terapeutycznych z placówek w Chojnicach, Tucholi i Czersku. Nasza szkołę reprezentowali: Weronika, Sandra, Patryk, Andżelika, Radek, Klaudia i Przemek. Aby wziąć udział w konkursie każdy z nich przygotował wcześniej ulotkę informacyjną na temat: „Śmieci – wielki problem dla lasu”.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Dominowały prace wykonane techniką grafiki komputerowej. W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali test przyrodniczo-ekologiczny i różnorodne zadania konkursowe. Największą liczbę punktów zdobył uczeń naszej szkoły z klasy I gimnazjum Radosław Klima, który otrzymał nagrodę główną – aparat cyfrowy wraz z dyplomem za zajęcie I miejsca. Również pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z atrakcyjnymi nagrodami. Ciekawe zadania konkursowe i konkurencje dostarczyły wielu miłych wrażeń, którymi uczniowie podzielili się z kolegami na lekcjach biologii i przyrody.