Koszykarze na medal…

29 listopada uczniowie i absolwenci naszej szkoły wrócili z Pelplina ze srebrnymi medalami zdobytymi na Pomorskim Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych. To kolejna w tym roku szkolnym sportowa przygoda uczniów trenujących na lekcjach wychowania fizycznego i w sekcji „Szansa” Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Tym razem na turniej pojechało 11 zawodników (dwie drużyny). Trenerem starszej drużyny jest Magdalena Kiedrowicz, młodszą drużynę przygotował Tomasz Biesek.

Chojnickie drużyny rozegrały po w dwa mecze w różnych grupach sprawnościowych.

Chojnice I rozegrały mecze z dwiema drużynami z Kwidzyna. Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie, a nasz zespół odniósł zwycięstwo i porażkę.
Chojnice II po bardzo zaciętej rywalizacji zremisowały z drużyną z Uśnic 14:14, by po kolejnym, wyrównanym meczu przegrać 11:9 z reprezentacją Pelplina.

Zawody przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze. Niezapomniane widowisko stworzył jeden z najlepszych zawodników Polpharmy Starogard Gdański Amerykanin Thomas Davis, który popisywał się swoimi umiejętnościami i zagrał krótkie mecze z zawodnikami Olimpiad Specjalnych.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]