Mikołaj zawsze mile widziany…

Na ten wyjątkowy dzień co roku czekają wszystkie dzieci. I u nas nie mogło być inaczej. 9 grudnia przybyli do szkoły uczniowie, którzy na co dzień uczą się w swoich domach po to, by spotkać się z tym wyjątkowym Gościem oraz by spędzić kilka godzin na wspólnych zabawach i konkurencjach. Nad całością czuwali nauczyciele wspierani przez wolontariuszy – młodych ludzi z Zespołu Szkół przy Nowym Mieście pod opieką pani Mileny.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Tradycyjnie w całym budynku unosił się dzisiaj zapach ciasteczek pieczonych przez panią Helenkę, które następnie dekorowane były przez dzieci. Nie brakowało też chętnych do ozdabiania toreb na prezenty, bombek i kartek świątecznych. Nadmiar energii można było spalić na trampolinie i innych sprzętach gimnastycznych. Oczywiście najważniejszym punktem spotkania była wizyta Mikołaja, który obdarował i dużych i małych podarunkami. Po serii zdjęć z Gościem z Laponii, nadszedł czas na konkurs dla rodziców. Przy dopingu wszystkich obecnych, zwyciężyła mama Roberta, która w najkrótszym czasie za pomocą słomki przeniosła skrawki papieru z talerzyka do kubeczka. Uwielbiamy takie spotkania. Tu dostrzegamy, jak niewiele potrzeba, by wywołać uśmiech na twarzy drugiego człowieka.

Spotkanie – jak co roku – odbyło się dzięki finansowemu wsparciu pozyskanemu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „RAZEM” z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach.