Mikołajki

W środę 10 grudnia na niezwykłe, pełne radości spotkanie z Mikołajem przybyli uczniowie, którzy na co dzień ze względu na stan zdrowia uczą się w swoich domach. Przyjechali wraz z rodzicami, opiekunami i nauczycielami.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]

Koleżanki i koledzy z kółka teatralnego przywitali gości przedstawieniem o zakatarzonym św. Mikołaju, któremu psotny diabeł pomieszał prezenty dla dzieci. Na szczęście, anioły pomogły uporządkować cały ten galimatias i dzieciaki otrzymały zabawki, o które prosiły. Przedstawienie bardzo się podobało i dzieciom, i rodzicom.

Potem był wspólny poczęstunek, śpiewy i pląsy przy muzyce. Każdy mógł też ozdobić ciasteczka, wykonać pajacyka, ozdobić bombkę i Mikołajka oraz poszaleć na materacach pod fachowym okiem nauczyciela – okiem rehabilitanta. Były też zabawy z balonami i z wielką kolorową chustą.

Nie zabrakło również konkursu dla rodziców – trzy grupy na wyścigi sklejały papierowe łańcuchy. Walka była naprawdę wyrównana, a o zwycięstwie zadecydowało… jedno oczko łańcucha! Najbardziej wyczekiwaną atrakcją było jednak, jak zwykle zresztą, spotkanie ze św. Mikołajem. Nie zawiódł on dziecięcych oczekiwań i znów przywiózł prezenty dla wszystkich.

Spotkanie przygotowali: Zespół Szkół Specjalnych oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach „RAZEM” przy wykorzystaniu środków z PFRON-u. Swoją nieocenioną pomocą wsparła nas grupa siedmiorga wolontariuszy z Zespołu Szkół na Nowym Mieście, wraz z p. Kasią – pedagogiem szkolnym. Bardzo Wam dziękujemy i zachęcamy do dalszej współpracy!

Konkurs przygotował samorząd szkoły podstawowej pod kierownictwem p. Doroty Kroplewskiej, z pomocą p. Lucyny Muchy i p. Lidii Lonczak-Męcikalskiej.