Najmłodsi podbili Toruń

15 marca uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych 1 B i 2 wraz z paniami: Lidką Kożuch, Mirką Szczepańską, Kasią Stańko oraz Lucyną Krysiak wybrali się na wycieczkę do Torunia. 
Po raz pierwszy dzieci gościły w Teatrze Baj Pomorski, w którym obejrzały przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Dzieci bacznie obserwowały aktorów, zmieniającą się scenerię, efekty świetlne. Były włączane w przedstawienie, aktorzy wychodzili do dzieci, rzucali kule papierowe, cukierki. Akcja rozgrywała się nie tylko na scenie ale także między nami – widzami. 
Po przedstawieniu grupa udała się na spacer po starówce, następnie głodni zjedliśmy obiad i zgodnie z planem spacerkiem udali się do mydlarni i świeczkarni „Mydło i Pachnidło” na warsztaty z wyrobu zapachowego tea-lighta. Wyrób świeczek nie był łatwy, ale postępując zgodnie z instrukcjami pani prowadzącej udało się dzieciom wykonać wyjątkowy prezent dla rodziców, bardzo niepowtarzalny i piękny. 
Czas szybko mijał i moment powrotu zbliżał się nieubłaganie. Podróż pociągiem przysporzyła kolejnych, wspaniałych wspomnień.