Nasi chłopcy na medal…

W dniach 3 – 6 listopada 2016 r. trójka uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Ogólnopolskim Mitingu Pływackim Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Katowicach.

Początek naszej pływackiej przygody to start w marcu w Regionalnym Mitingu Pływackim w Kwidzynie. Tam sportowcy zdobyli złote medale i znaleźli się w puli zawodników losowanych na ogólnopolskie zawody. Tym razem szczęcie uśmiechnęło się do nas i w pięcioosobowej ekipie z pomorskiego znalazło się aż trzech naszych sportowców: Miłosz Kasprzak, Tomek Lepak i Damian Ossowski.

Zawodnicy ci trenują pływnie w sekcji „Szansa” ChKŻ, ale znaczącą część przygotowania motorycznego przepracowali na zajęciach wychowania fizycznego. Trening na ekspandorach i dobry poziom przygotowania technicznego przyniosły bardzo dobre rezultaty. Zawody, na które zjechali się pływacy z całej Polski zostały przeprowadzone na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki. Na rzecz organizacji imprezy pracowali wolontarystycznie członkowie Olimpiad Specjalnych – Śląskie, kadra uczelni oraz studenci. Atmosfera zawodów była niesamowita, wszyscy , jak to zwykle bywa podczas rywalizacji Olimpiad Specjalnych, kibicowali sobie nawzajem, przeżywali swoje zwycięstwa i porażki. Naszej ekipie towarzyszyła sympatyczna Magda – studentka fizjoterapii AWF-u, która szybko się z nami zaprzyjaźniła i pomagała nam przez cały czas naszego pobytu na Śląsku.

Zawody sportowe zaczęły się w piątek rano, gdzie pływacy startowali w biegach preliminacyjnych, aby następnego dnia, pogrupowani ze względu na poziom sprawności, wziąć udział w finałach. Nasi pływacy rywalizowali w dwóch stylach – dowolnym i grzbietowym na dystansach 25 m i 50 m oraz , razem z kolegami z Tczewa, w sztafecie 4x25m dowolnym.

Osiągnięcia medalowe:
Miłosz Kasprzak – złoty 25 m grzbiet i złoty sztafeta 4×25 m dowolny (razem z pływakami z Tczewa)
Damian Ossowski – złoty 50 m grzbiet i złoty sztafeta 4×25 m dowolny (razem z pływakami z Tczewa)
Tomasz Lepak – złoty 50 m grzbiet i srebrny 25 m dowolny

Sportowcy uczestniczyli również w atrakcyjnym programie towarzyszącym zawodom tj. koncercie Feela podczas ceremonii otwarcia mitingu, dyskotece oraz w meczu ligi siatkarskiej Zaksy i GKS-u. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wszystkie wyrazy sympatii oraz za pracę na rzecz imprezy.

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]