Tak obchodziliśmy Dzień Drzewa

Tradycyjnie w naszej szkole z okazji Dnia Drzewa gościliśmy leśnika w osobie p. Marka Pałaszyńskiego. Obejrzeliśmy krótki film o lesie. Następnie p. Marek opowiedział nam historię powstawania lasu „Od ziarenka do drzewa”. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji na temat rodzajów drzew i metod rozpoznawania ich oraz pielęgnacji. Utrwaliliśmy sobie informacje o mieszkańcach lasu i jego darach. Mieliśmy okazję posadzić swoje drzewka, które postaramy się jak najlepiej pielęgnować. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były bardzo podekscytowane i zadowolone. Teraz na pewno nie pomylą nazw drzew. Dziękujemy Nadleśnictwu Rytel a przede wszystkim p. Markowi Pałaszyńskiemu oraz wychowawcom i opiekunom biorącym udział w spotkaniu. Organizatorzy – opiekunowie Szkolnego Koła LOP Karolina Żychlińska Małgorzata Sobczak