Zielona szkoła 2021

ZIELONA SZKOŁA 2021
Po wielu przymiarkach 27 września 2021 roku uczniowie ZET 2 wraz z nauczycielami p. Karoliną Gólską i p. Anią Kostrzewską oraz organizatorem p. Karoliną Żychlińską wreszcie dotarli do upragnionego celu, którym było Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie. Tam mieliśmy zaplanowane zajęcia w ramach Zielonej Szkoły. Czekali na nas profesjonalni edukatorzy i świetnie wyposażona baza. Uczniowie z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach dotyczących grzybów jadalnych i trujących, życia bociana, zwierząt leśnych i domowych oraz chętnie wykonywali ciekawe prace zdobywając nową wiedzę, utrwalając nabyte wiadomości i nabywając wiele nowych umiejętności przy okazji integrując się. Uczestniczyliśmy też w grzybobraniu i ognisku. Zwiedziliśmy nowopowstałą miniwystawę „Od bartnictwa do owczarstwa”. W poniedziałek w zajęciach wzięli także udział uczniowie ZET 6 z p. Reginą Wegner. Każdy uczestnik przyjechał do domu z własnoręcznie ozdobioną płócienną torbą i świadomością, że używanie opakowań wielorazowego użytku jest dla środowiska w obecnych czasach koniecznością.