Szkolne rekolekcje 2023

Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych za nami!
Wszystko rozpoczęło się spotkaniem na sali gimnastycznej, na którym uczniowie poznali osoby prowadzące rekolekcje.
Potem poszczególne grupy brały udział w zajęciach: Siostry franciszkanki dzielnie animowały zajęcia muzyczne, ks. diakon Emil z ogromną energią prowadził grę terenową, a p. Marzena ze swoim teamem zabrała dzieci w podróż nad Jezioro Genezaret.
Na koniec wszyscy przeszliśmy Drogą Krzyżową, która prowadziła przez cały główny budynek szkoły. Poszczególne klasy już od kilku dni pracowały nad ozdabianiem ramek do rysunków kolejnych stacji, starsi uczniowie brali też udział w pisaniu rozważań , które przeczytali ich przedstawiciele podczas nabożeństwa.
Drugi dzień rekolekcji szkolnych rozpoczęliśmy znów na sali gimnastycznej. Potem poszczególne grupy udały się na zajęcia. Były zajęcia muzyczne z rachunkiem sumienia dla najmłodszej grupy, gra terenowa, zajęcia plastyczne i teatralne – dla grup, które brały w nich udział po raz pierwszy. Dwie starsze grupy brały udział w nabożeństwie pokutnym, wszyscy chętni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania w szkole. Poza naszym ks. Adamem spowiedzi słuchał też ks. proboszcz, Janusz Chyła, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za tę posługę.
W dzisiejszym, trzecim już dniu naszych rekolekcji uczniowie spotkali się z bł. Carlo Acutisem, a dwie starsze grupy próbowały swoich sił podczas zajęć teatralnych. Nie zabrakło też codziennych śpiewów z Siostrami. Ostatnim, kulminacyjnym punktem rekolekcji była wspólna Msza św. odprawiona w kościele Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach, po której uroczyście zakończyliśmy ten piękny i radosny czas bliższego poznawania Jezusa i doświadczania Jego Miłości.