Warsztaty szycia ręcznego z filcu

30 marca w warsztatach szycia ręcznego z filcu uczestniczyli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy – Klasa PdP3 i PdP4 oraz uczniowie klasy VIII SP. Na zaproszenie pani Anny Wróblewskiej i we współpracy z wychowawczyniami klas : panią Beatą Leszczyńska i panią Edytą Figurą zajęcia poprowadziła mistrzyni szycia ozdób z filcu – pani Ewelina Łuc.
Podczas warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się z jej pasją tworzenia filcowych ozdób, aby następnie móc samemu zaprojektować a następnie wykonać własne unikatowe filcowe ozdoby o tematyce wielkanocnej. Korzystając z przygotowanych wcześniej przez panią Ewelinę szablonów i mnóstwa kolorowych przeróżnych elementów i dodatków zdobniczych, szyli ręcznie kolorowe jajeczka i kurczaczki. Skupienie i zaciekawienie uczniów było ogromne! Każdy wytrwale pracował – szył, przyszywał, przyklejał, nawlekał, dopasowywał, podpytywał. Następnie własnoręcznie szyte ozdoby wypychali specjalnym wypełnieniem i zszywali. Na koniec warsztatów prowadząca oceniła efekty pracy każdego ucznia. Potem była wspólna herbatka z ciastem i wspólnym zdjęciem.
Jeszcze raz DZIĘKUJEMY pani Ewelinie za przyjęcie zaproszenia, za poprowadzenie warsztatów i możliwość przyuczenia się w wykonywaniu tak ślicznych filcowych ozdób. Czekamy na kolejne spotkanie!