AUTYZM-AKCEPTUJĘ, ROZUMIEM, KOCHAM!

💙💙💙AUTYZM-AKCEPTUJĘ, ROZUMIEM, KOCHAM!💙💙💙 Pod takim hasłem społeczność naszej szkoły obchodziła dzisiaj Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, w kalendarzu przypadający drugiego kwietnia! Dzień ten inauguruje miesiąc, w którym staramy się o zwiększanie w środowisku wiedzy na ten temat! Jest to doskonała okazja dla nas wszystkich, by kształtować w sobie postawy tolerancji, otwartości i szacunku wobec drugiej osoby. Królował u nas kolor niebieski, dominował uśmiech i wspólna zabawa! Cała społeczność naszej szkoły po oficjalnym przywitaniu i wykonaniu pamiątkowej fotografii udała się na niebieski marsz 💙 niosąc ze sobą niebieskie światło, dobre słowo i oczywiście niebieskie kwiaty. Wyśpiewaliśmy i wytańczyliśmy naszą solidarność, tolerancję i radość z bycia razem 💙💙🙂 Po powrocie na dziedzińcu naszej szkoły powstały niebiesko-białe rysunki! Rozgoniły one ciemne chmury i wyjrzało słońce ☀️💙☀️💙 A na koniec były pląsy i wspólne tańce, które jeszcze bardziej nas rozgrzały! Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości na temat autyzmu💙 Sądząc po zachowaniu uczniów – działania przyniosły skutek💙💙💙💙