Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

Dzisiaj reprezentanci naszej szkoły, Szymon, Kamil, Kuba i Leon wzięli udział w XI Międzywojewódzkim Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II w Kcyni. Leonowi udało się wywalczyć wyróżnienie – został jednym z szóstki uczniów najlepszych na konkursie!
Konkurs rozpoczął się Mszą św. w pięknym kcyńskim sanktuarium Krzyża Św., potem było oficjalne powitanie uczestników w szkole i program artystyczny oparty na biografii Jana Pawła II. Właściwy konkurs został poszerzony o dwie dogrywki, a w jednej z nich brał udział Leon.
Po uroczystym rozdaniu nagród i posiłku, grupa skorzystała z okazji obejrzenia objazdowej wystawy multimedialnej na temat Polski, jej historii i osiągnięć Polaków w różnych dziedzinach. Pokaz bardzo się wszystkim podobał.
W drodze powrotnej była okazja do krótkich odwiedzin u Siostry Judyty, która kiedyś pracowała u nas, a teraz jest odpowiedzialna za Dom Seniora w Więcborku.