ZET B na farmie strusi afrykańskich w Garczynie

Uczniowie zespołu edukacyjno-terapeutycznego ZB mając słońce w sercu i na niebie udali się na kolejną przygodę! Tym razem celem naszym była farma strusi afrykańskich w Garczynie, gdzie przemiła pani gospodarz oprowadziła nas po farmie, opowiedziała o życiu, zwyczajach strusi, zaprowadziła nas do pomieszczenia, gdzie śpią, jedzą, są myte strusie, oczywiscie zachowując wszelakie środki ostrożności. Niestety, podczas „wyscigu” nie udało nam się dorównać ich prędkości, choc probowalismy….Mieliśmy również możliwość sprawdzenia Ile waży kurze jajko a ile strusie! Po obejściu czas na zabawę!! czekała na nas wielka piaskownica z zabawkami i tu radości nie było końca 🙂🙂 ciężko było wsiąść z powrotem do busa ale czekała na nas kolejna niespodzianka. Była to farma alpak (I nie tylko) w miejscowości Bojano! Dostaliśmy pokarm, który skrupulatnie przerzuciliśmy do wiaderka i poczęstowaliśmy nim: owce, kozy, alpaki i króliki! Mogliśmy wejść do zagród, wziąć na kolana, pogłaskać, przytulić zwierzęta! wrażeń ogrom, wspomnień jeszcze więcej…🥰🥰 należy też dodać, że mogliśmy zobaczyć ozdobne kury, malutkie kurczaczki, pisklaki, świnki morskie, koniki. Bliśmy także świadkami strzyżenia alpak. Po takiej dawce wrażeń brakowało tylko napełnić swoje brzuchy więc…jedzonko-frytki dały nam siły na powrót 🙂 zmęczeni i pełni kolejnych pięknych wspomnień wskoczylismy stesknionym rodzicom w ramiona! I…czekamy na kolejne wyjazdy….🙂🙂👌