Uczniowie kl.VI i VII przenieśli się na Zieloną Wyspę

Uczniowie kl.VI i VII przenieśli się w piątek, prosto ze szkolnych ławek, na Zieloną Wyspę. Przewodnikami po tej pięknej krainie byli Magda i Mateusz, którzy od wielu lat mieszkają w Irlandii. Podzielili się z uczniami ciekawymi informacjami o swoim kraju oraz irlandzkimi pamiątkami w kolorach zielono –biało – pomarańczowych.
Uczniowie obejrzeli pocztówki i filmiki z pięknymi krajobrazami, a także prezentację o atrakcjach Irlandii. Zobaczyli jak wygląda narodowy taniec Irlandczyków i posłuchali ich muzyki. Mieli okazję wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się językiem angielskim. Nikt nie potrafił niestety powtórzyć zdania po irlandzku. Wszyscy przekonali się jak trudny to język! Na podsumowanie zajęć uczniowie rozwiązali quiz i krzyżówkę, otrzymując w nagrodę irlandzkie słodycze. Zielona Wyspa wszystkim się tak spodobała, że uczniowie postanowili wybrać się na najbliższą wycieczkę właśnie …do Irlandii!
Przedpołudnie po irlandzku zorganizowały Beata Leszczyńska i Mirosława Knyba–Zabawska.