Światowy Miesiąc Zwierząt

21 października z okazji Światowego Miesiąca Zwierząt opiekujące się SK LOP p. Małgorzata Sobczak i p. Karolina Żychlińska zaprosiły do naszej szkoły przyjaciół z Chojnickiego „Przytuliska”. Uczniowie zapoznali się z działaniami, które podejmują pracownicy schroniska. Poznali sprzęty wykorzystywane podczas zabaw i czynności porządkowych ze zwierzętami. Wszyscy z zadowoleniem poznawali tajniki opieki nad czworonogami. Mieli także okazje przyjrzeć się kotu przywiezionemu przez pracownice „Przytuliska”. Zwieńczeniem spotkania było obdarowanie podopiecznych schroniska karmą, która w dużej mierze znalazła się w naszym posiadaniu za sprawą Grzesia Łuca i jego Rodziców. Im i wszystkim pozostałym darczyńcom serdecznie dziękujemy za starania.
W drugiej części spotkaliśmy się z dogoterapeutką, p. Marzeną Makowską, która bezinteresownie poświęciła swój czas przychodząc do naszej placówki z Dziunią i Korą, jej dwiema podopiecznymi. Uczniowie mieli okazję przekonać się na własnym przykładzie, jaki zbawienny wpływ na ludzi ma zabawa i obcowanie ze zwierzętami. Uczyły się też jak należy się chronić podczas ataku zwierząt. Dzieci dostały informację, gdzie mogą się zgłosić, gdy potrzebują pomocy dogoterapeuty. Mamy nadzieję, że pozycję obronną „żółwika” zapamiętają wszyscy uczniowie.