Dzień drzewa w naszej szkole

Drzewa to życie. Szanujmy je i chrońmy, a one ochronią nas!”, pod tym hasłem odbyły się obchody „Dnia Drzewa”, przypadającego 10 października. Do spotkania uczniowie przygotowali się tworząc plakat tematyczny pod tytułem „Co nam dają drzewa?”, odpowiedzi na to pytanie zapisali na wyciętych listkach według własnej koncepcji, a wykazali się wszechstronną wiedzą. Z filmu „Jak wygląda życie bez drzew?” dowiedzieliśmy się, że dzięki drzewom mamy czyste powietrze i komfortowe warunki do życia. Pokazano tam też, co zrobić, by ich nie brakowało. Istotne okazało się nasadzanie materiału szkółkarskiego. Na spotkaniu gościliśmy p. Marka Pałaszyńskiego, leśnika, który wtajemniczył uczniów w tematykę rozwoju drzew od nasionka do siewki. Otrzymaliśmy wysokiej jakości młode drzewka i żołędzie, które zasadzili nasi młodzi miłośnicy przyrody. Za prawidłowe odpowiedzi na zadawane pytania uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Teren szkoły zaś zyskał piękną młodą lipę. Akcję edukacyjno-przyrodniczą przeprowadziło SK LOP pod kierunkiem p. M. Sobczak i p. K. Żychlińskiej.