W SETNĄ ROCZNICĘ

Temat tegorocznego szkolnego konkursu historycznego nie mógł być inny. To oczywiście setna rocznica powrotu Chojnic do Polski. W przeddzień święta zmierzyli się uczniowie klas V, VI i VIII. O przyczynach, przebiegu i skutkach powrotu Chojnic do Polski dowiedzieli się na lekcjach historii oraz z gazetki ściennej. Laureaci wiedzieli m.in. jak nazywało się nasze miasto podczas zaborów, kto był pierwszym burmistrzem i co działo się w Chojnicach 31 stycznia 1920 r. Rywalizacja była wyrównana, zwyciężyli w konkursie Michał Sawuła z kl. VI oraz Adrian Moj z kl. VIII. Drugie miejsce zajęła Justyna Balcerzak z kl. V. Na najniższym stopniu podium stanęli Szymon Wensker z kl. VI i Kacper Karnowski z kl. VIII. Czwarty był Tomasz Kiełpiński z kl. V. Najlepsi otrzymali historyczne gry planszowe, a wszyscy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!
Konkurs przygotował i przeprowadził p. Mirek Myszka.