Zwiedzali Gniew i Pelplin

W ostatni czwartek grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na Kociewie. Zwiedzili zamek w Gniewie, w którym największe wrażenie zrobiła na nich izba tortur. Wszyscy zajrzeli do studni na dziedzińcu i weszli do sekretnej celi przy kaplicy, gdzie dawniej odbywano pokutę. Przeszli się też po tajemniczych krużgankach zamku. Potem pojechali do Pelplina. Tam złożyli wizytę w Radiu Głos – ks. Irek Smagliński, który dawno temu pracował w naszej szkole, pokazał dzieciakom radio „od środka” i przeprowadził z nimi wywiad. Później zajrzeli do pięknej, nowoczesnej biblioteki i przez ogrody biskupie dotarli na posiłek w Collegium Marianum. Po obiedzie było zwiedzanie katedry, wirydarza i krużganków z kaplicą w towarzystwie dk. Jana Lubińskiego. Ostatnim punktem programu był zakup pamiątek 🙂 Wycieczkę zorganizowała Siostra Judyta we współpracy z p. Andrzejem Ortmannem i p. Marzeną Janikowską.