Konkurs „Przyroda wokół nas” w Tucholi

GATUNKI CHRONIONE W PRZYRODZIE
W XVI edycji konkursu „Przyroda wokół nas” w Tucholi 7 uczestników z naszej szkoły zmagało się z konkurencjami i sprawnościami z wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska.
Konkurs odbył się 14 listopada br. Drużyny wytypowane ze szkół specjalnych z Tucholi, Czerska i Chojnic w zróżnicowanych kategoriach wiekowych rywalizowały ze sobą o zdobycie nagrody. Hasłem przewodnim konkursu była „Ochrona gatunków zagrożonych”. Zawodnicy poznali gatunki organizmów chronionych w Borach Tucholskich zamieszczonych w Polskich Czerwonych Księgach (grzyb- piaskowiec modrzak, rak szlachetny, wilk szary, bielik, sóweczka, sasanka otwarta) . Przygotowując się do konkursu każdy indywidualnie wykonał plakat , który podlegał dodatkowej ocenie jury. Laureatem konkursu był uczeń naszej szkoły – Sebastian Myzyk z 3 klasy SP. Zdobył on nagrodę główną,. Na drugim miejscu była Kinga Drzazgowska z ZET3, kolejną lokatę wysokopunktową zdobyła Marta Kobierowska z 4 kl. SP a w kategorii kl V-VIII Kacper Karnowski z 8 kl. SP. Wszyscy z wyróżnieniami i pięknymi nagrodami zadowoleni podzielili się swoimi przeżyciami w klasach. Konkurs poszerzył wiedzę i świadomość ekologiczną, uwrażliwił na piękno natury.