O wiośnie wiemy prawie wszystko…

Dnia 4 kwietnia 2019r. odbył się cykliczny Quiz „Cztery pory roku – wiosna”. Uczestniczyli w nim uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych 2, 4, 5 szkoły podstawowej, pod opieką wychowawców i nauczycieli. Ustalili hasło spotkania, rozwiązywali krzyżówkę, oznaczali nazwy części roślin, zakładali hodowlę fasoli i ustalali, jakie potrawy można przyrządzić z jajek (to tak już zbliżając się do Świąt Wielkanocnych). A wszystko po to, aby utrwalić i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania w środowisku, komunikowania się, a także technik szkolnych: czytania, pisania i liczenia. Okazało się, że dużo już wiemy, ale ciągle dowiadujemy się nowych rzeczy, które pomagają nam być bardziej samodzielnymi i niezależnymi. Dzięki rozwiązaniu krzyżówki wiosennej na przykład powtórzyliśmy i poszerzyliśmy swoją wiedzę jak przeprowadzić wszystkie prace wiosenne w ogrodzie. Było wesoło i miło, cieszyliśmy się z kolejnego spotkania, a teraz będziemy obserwować jak kiełkuje nam fasola. Jajeczka – nagrody bardzo nam też smakowały… może takie same znajdziemy w koszykach od zająca .
Quiz przygotowały i przeprowadziły: p. L. Lonczak-Męcikalska i p. L. Mucha.