Matematyczny pojedynek już za nami…

W miniony wtorek w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI, VII, VIII SP oraz III gimnazjum. Bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Słomiński z klasy VIII, który zajął I miejsce. Miejsce II zajął jego kolega z klasy Joachim Kobus, zaś miejsce III zajęła uczennica klasy III gimnazjum Marcelina Choińska. Wyróżniony został także uczeń klasy VI, Dawid Skwierawski, który, mimo iż był najmłodszym uczestnikiem konkursu, zdobył tylko 2 punkty mniej niż jego koledzy na podium. 
Dla uczniów klasy VIII SP i III gimnazjum konkurs był rozgrzewką przed zbliżającymi się egzaminami. Laureaci konkursu reprezentować będą naszą szkołę na wojewódzkim konkursie matematycznym „Główka pracuje”, który odbędzie się 9 maja w Starogardzie Gdańskim. 
Dziękujemy Chojnickiemu Centrum Kultury za pomoc w nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu.