Nasze sukcesy przyrodnicze w Tucholi

14 listopada już po raz czternasty odbył się w SOSW w Tucholi konkurs przyrodniczy pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Głównymi organizatorami byli: Nadleśnictwo Tuchola i Tucholski Park Krajobrazowy. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołów edukacyjno –terapeutycznych z placówek w Chojnicach, Tucholi i Czersku. Naszą szkołę reprezentowali: Patrycja, Julia, Oliwia, Zuzanna, Joachim i Adrian.
Aby wziąć udział w konkursie każdy z nich przygotował wcześniej plakat tematyczny pod hasłem: W kierunku natury.
Największą liczbę punktów (6) za plakat przyznano Julii Gierszewskiej i Joachimowi Kobusowi.
W ramach konkursu uczestnicy rozwiązywali test przyrodniczo-ekologiczny i różnorodne zadania konkursowe.
Największą liczbę punktów (31) zdobył uczeń naszej szkoły z klasy VII Joachim Kobus, który otrzymał nagrodę główną – hulajnogę za zajęcie I miejsca. Również wysoką lokatę otrzymała Patrycja Kobierowska (25) zdobywając II miejsce w kategorii ZET.
Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe wyróżnienia wraz z atrakcyjnymi nagrodami. Ciekawe zadania konkursowe i konkurencje dostarczyły wielu miłych wrażeń, którymi uczniowie podzielili się z kolegami na lekcjach przyrody.