Nauczycielom w dniu ich święta…

W czwartek, 13 października br. o godzinie 13.30 w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przygotowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum pod opieką Beaty Szopinskiej. Udział w niej wzięli: dyrekcja szkoły, zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie. Przybyli goście – emerytowani nauczyciele oraz dawni pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami i upominkami, przygotowanymi przez uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy pod opieką Bożeny Kanabaji, Haliny Łepek oraz Lucyny Muchy. Uczniowie gimnazjum i szkoły Przysposabiającej do Pracy recytowali wiersze i wystąpili w przedstawieniu pt. „W poszukiwaniu idealnej szkoły – podróż przez kontynenty…” na podstawie scenariusza napisanego przez Marzenę Janikowską i Beatę Leszczyńską. Zarówno licznie zgromadzeni widzowie, jak i sami występujący świetnie się bawili – program pokazywał bowiem pracę nauczycieli na różnych kontynentach w nieco krzywym zwierciadle i z dużym przymrużeniem oka. Główny bohater – nauczyciel, w rolę którego wcielił się uczeń klasy II gimnazjum Dominik Frȍhlke, podróżował po świecie, odwiedzając różne szkoły i przyglądając się pracy miejscowych nauczycieli. Odwiedził on szkołę w Dakarze, Pekinie, a nawet w Hollywood, po czym wrócił do naszej ukochanej szkoły w Chojnicach, gdyż stwierdził, że nigdzie nie będzie mu tak dobrze, jak tutaj. Podczas jego podróży samolotem towarzyszyła mu stewardessa – koleżanka z klasy Weronika Borzych. Głosów swoich w przedstawieniu użyczyli nauczyciele: Mirosław Myszka jako narrator oraz Mirosława Knyba, jako angielska stewardessa. W scence wystąpili także (jako dziennikarze) nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Oprawę muzyczną podczas akademii i występów uczniowskich przygotowali Edyta Wąchała i Tomasz Klaman wraz ze szkolnym zespołem „Urwis Band”. Scenografię i część rekwizytów przygotowała Lucyna Mucha oraz Edyta Figura, która to wraz z Bożeną Kanabają czuwała nad prawidłowym przebiegiem przedstawienia. Nagłośnieniem akademii zajął się jak zawsze nasz niezawodny pan woźny – Wiesław Ceranek.

Wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w przygotowanie i udział w akademii (wymienionym i nie wymienionym) serdecznie dziękujemy, a pracownikom szkoły z okazji ich święta jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

[mantra-multi][mantra-column width=”1/6″][/mantra-column][mantra-column width=”5/6″] [/mantra-column][/mantra-multi]