Nawałnica w oczach uczniów…

Nadleśnictwo i Tucholski Park Krajobrazowy już po raz 15-ty zorganizowali konkurs „Przyroda wokół nas”, który odbył się 14 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Tucholi. Do konkursu wytypowano przedstawicieli z trzech kategorii: szkoły podstawowej: Szymon W., Roksana Ch., Joachim K., gimnazjum: Martyna M. i ZET: Dominika S., Jakub Ch-C., Miłosz K. Uczniowie przygotowali plakat, który w tej edycji miał tytuł „Leśny armagedon – krajobraz po nawałnicy”. Tematyka konkurencji konkursowych związana była ze skutkami nawałnicy, która miała miejsce 11 sierpnia 2017 roku w Borach Tucholskich.
Konkurs pogłębiał wiedzę na temat różnorodności organizmów w środowisku, pobudzał do refleksji na temat związków człowieka z przyrodą. Celem było poznanie walorów turystycznych, poznanie zasad zachowania się w lesie, poznania pracy leśników i służby ochrony przyrody na rzecz środowiska. Największą liczbę punktów zdobył Joachim, tuż po nim Szymon, w dalszej kolejności Miłosz. Wyróżnieni laureaci – zadowoleni ze zwycięstwa i cennych nagród – podzielili się swoimi wrażeniami w klasach.